Polițiștii din Iași caută două fete în vârstă de 17 ani, care au plecat miercuri, 17 iunie 2026, de pe strada Toma Cozma din municipiu și nu au mai revenit. Autoritățile au făcut publice semnalmentele acestora și solicită sprijinul cetățenilor pentru găsirea lor.
UPDATE: Tinerele au fost găsite.
„La data de 17 iunie a.c., poliția a fost sesizată cu privire la faptul că, la aceeași dată, minorele ȚÎSTOI BIANCA FLORENTINA, de 17 ani și DARABAN MĂDĂLINA MARIA, de 17 ani au plecat de pe strada Toma Cozma, din municipiul Iași, într-o direcție necunoscută și nu au mai revenit până în prezent.
Semnalmente ȚÎSTOI BIANCA FLORENTINA: 1,65 m, 65 kg, păr brunet, lung, ochi căprui.
La momentul plecării, aceasta era îmbrăcată cu un tricou de culoare roșie cu elemente de culoare neagră, pantaloni de tip jeans de culoare albastră și era încălțată cu pantofi sport de culoare albă.
Semnalmente DARABAN MĂDĂLINA MARIA: 1,55 m, ochi verzi, păr roșcat, lung.
La momentul plecării, aceasta era îmbrăcată cu tricou și pantaloni, ambele articole de culoare albă și era încălțată cu pantofi sport de aceeași culoare.
Dacă aveți date relevante care pot conduce la depistarea persoanelor, vă rugăm să anunțați cea mai apropiată unitate de poliție sau să apelați numărul de urgență 112”, a transmis Adina Ciobanu, purtător de cuvânt IPJ Iași.









